Sprinterskie Mistrzostwa – Łódź, Uniejów

Pora na obiecane podsumowania sprinterskich Mistrzostw Polski w Łodzi i Uniejowie.  W sobotę ścigaliśmy się na trudnych technicznie trasach, a areną rywalizacji był teren łódzkiego getta. Ze swojego zadania doskonale spisali się mastersi. Nasze najmłodsze weteranki zdominowały swoje kategorie – Ania Karnia-Biskupska była pierwsza w K35, a Lila Etterle-Biederman w K40, a swój pierwszy medal Mistrzostw Polski (brązowy) w barwach naszego klubu w kategorii M35 zdobył Robert Zabel. Nieco więcej spodziewaliśmy się po naszych juniorach, którzy ze sprintu również przywieźli trzy medale. Kacper Kuca potwierdził swoją klasę będąc drugi w M18, po raz pierwszy (i na pewno nie ostatni) na indywidualnym podium stanął Jurek Stanek, tak jak on trzecia była również Ada Biederman. Blisko podium byli Marek – 4. oraz Jasiek i Maja, którzy ukończyli zmagania na 5. miejscu. Wśród seniorów najlepiej wypadła Gosia Wicha, ukończyła rywalizację na 10. miejscu z niewielką stratą do TOP6.

W zupełnie innych nastrojach wyjeżdżaliśmy z Uniejowa, gdzie nasi juniorzy zdecydowanie wygrali w kategorii S18. Po koncertowych biegach pierwszej trójki i heroicznej walce Ady ze skręconą kostką nasi stanęli na najwyższym stopniu podium. Na uwagę zasługuje kolejny bardzo dobry bieg Jurka Stanka, w tym roku nasza druga, młoda sztafeta zajęła 10. miejsce. Sztafety weterańskie tym razem poza podium, 8. była Lila z Pawłem, a na 9. miejscu zmagania ukończyli Ania z Robertem.  Nasi seniorzy tym razem nie zostali sklasyfikowani, a szkoda bo inne zestawienie sztafet pozwalałoby realnie myśleć o obronie 4. miejsca (które uzyskaliśmy w latach 2014, 2015).

Nie można zapominać też o tym, że w trakcie łódzkiego czempionatu rzesza naszych najmłodszych adeptów brała udział w zawodach towarzyszących. W sobotę zwyciężyła Pola Niessner, a trzecia była Tosia Słońska. zaś w niedzielę w swojej kategorii najlepsza okazała się Natalia Wójcik. Na trzecim miejscu zameldowali się Zuzia Zawada i Janek Salwiński.

Dla seniorów i weteranów są to ostatnie zawody w tej części sezonu, teraz czas na regenerację i solidne przygotowanie do jesiennych zmagań. Dla naszych najlepszych juniorów nadchodzi czas decydujących przygotowań do Mistrzostw Europy. Natomiast nasi najmłodsi już za 2 tygodnie walczyć będą o medale na Pucharze Najmłodszych. Już teraz gratulujemy trenerce Ani wspaniałych przygotowań i z niecierpliwością czekamy na nadchodzące wydarzenie!