Dzieje się

Napisane niedziela, Październik 22, 2017 o godzinie 08:10 PM w kategorii: Bez kategorii. Napisał M.Garbacik

Sezon wielkimi krokami zmierza ku końcowi (dla niektórych z nas już się zakończył), mimo to ostatnie dwa tygodnie było bardzo aktywne dla wielu Wawelowców. Poniżej telegraficzny skrót tego co się wydarzyło 😉

1. W poprzedni weekend odbyły się regionalne zawody o Mistrzostwo Małopolski.. W sobotę centrum zawodów zlokalizowane było na zabierzowskim rynku. Trasy poprowadzone były pomiędzy zwartą zabierzowską zabudową, finisz na płycie rynku. W zawodach wystartowało prawie stu zawodników z pięciu małopolskich klubów. W niedzielę zawodnicy konkurowali na dystansie klasycznym. Zmagania przeniosły się do lasu w Zabierzowie, a centrum zawodów zlokalizowane było w kamieniołomie. Zabawa była przednia, a nasi najmłodsi zaliczyli kolejne cenne starty!

strona zawodów

2. Trójka naszych ultrasów miała przyjemność walczyć na jednych z bardziej klimatycznych zawodów w roku – Łemkowyna Ultra Trail. Joanna „Boska” Grabowska oraz Maciej Więcek pokonali trasę liczącą 150 km, z Krynicy Górskiej do Komańczy. Oboje zajęli 4 miejsca w kategoriach OPEN! Małgorzata Wicha podjęła walkę na nieco krótszym dystansie (30km). Zameldowała się na mecie na bardzo wysokim 5. miejscu wśród kobiet!

wyniki

3. W ubiegły czwartek (19.10) odbył się kolejny bieg z serii Kraków City Race Rozgrzewka! Tym razem (zważając na nadchodząca zimę i krótsze dnie) biegaliśmy z lampami, lecz mimo późnej pory pogoda bardzo dopisała Najlepszymi Wawelowcami w swoich kategoriach okazali się: Pola Niessner, Kordian Pisarek, Tosia Słońska oraz Jaśmina Olejnik (kategoria, w której dziewczyny biegały w parach), Staszek Szeliga, Gosia Wicha oraz Marek Kuryj.

wyniki

4. Kacper Kuca dzielnie reprezentował nasz kraj na międzynarodowych zawodach Baltic Junior Cup. Na biegu klasycznym był szósty.

wyniki

5. W sobotę odbyła się kolejna runda Mistrzostwa Małopolski (tym razem organizowana przez UKS Górzanka Nawojowa Góra). Zawody miały jednak nieco inny charakter. W każdej sztafecie biegły dwie osoby i każda z nich miała do pokonania dwie traski. Zawody odbywały się w wielu kategoriach wiekowych (więc nie sposób wymienić wszystkich zwycięzców), gratulacje dla wszystkich, którzy oddali dobre biegi oraz przede wszystkim – dla organizatorów! Zabawa była świetna, a niektórzy już zapowiadają, że w przyszłym roku ten bieg będzie ich docelowym październikowym startem.

strona zawodów

6. W trakcie Mistrzostw Małopolski trener Włodek i trener Tomek, przy asyście Michała Garbacika poprowadzili oficjalny trening przed Grand Prix Krakowa w Biegach Górskich. Była okazja do przetestowania trasy i zadania cennych pytań członkom Salomon Suunto Team. Już za dwa tygodnie Wielkie Otwarcie GPK!

strona zawodów

7. Tuż po Mistrzostwach Małopolski i treningu GPK, odbyło się spotkanie trenerów sekcji WKS Wawel. Nasze grono będzie powiększone o jednego członka, a wszystkich sympatyków możemy zapewnić – czeka nas bardzo pracowita zima.

8. Już na sam koniec długiego wpisu warto wspomnieć o tym,  że dziś na bieżni WKS Wawel odbył się sprawdzian biegowy (1km, 3km).

Odnotowaliśmy następujące rezultaty:
– 1 km: Staszek Szeliga – 3’02”
– 3 km: Marcin Biederman – 9’47”, Maja Garbacik 11’43”, Zosia Galla 12’24”

Większość z nas zaczyna teraz zasłużone roztrenowanie, a już za dwa tygodnie Grand Prix Krakowa, czyli kolejna okazja aby sprawdzić się w roli organizatorów!

Skomentuj