„Już za cztery lata, już za cztery lata Wawel będzie mistrzem świata”

W ostatni weekend (tj. 19-20.09.2015) zawodnicy naszego klubu brali udział w bardzo ważnych dla nas zawodach – już trzecich Mistrzostwach Polski (tym razem na dystansie klasycznym oraz w biegu sztafetowym). Biegaliśmy w bardzo wymagającym terenie, lecz oczywiście nie przeszkodziło to Wawelowcom w zdobyciu worka medali.

IMG_1797

W biegu klasycznym na najwyższym stopniu podium w kategorii M16 stanął Kacper Kuca (już po raz 4 w tym roku). Złoty krążek powędrował również do niezawodnego Marcina Biedermana (M18), a także do Danieli Cepowej (K21E). Wśród 60-latków srebrny medal zdobył Roman Trzmielewski, a w kategorii M45 rywalizację na 3 stopniu podium zakończył Paweł Moszkowicz. Pechowe, choć również bardzo dobre 4 miejsce zajęła Basia Wziętek (K18) oraz Maja Garbacik (K16). Na 6 miejscu rywalizację zakończyła Ada Biederman (K16), Barbara Bączek-Motała (K21E) oraz Michał Garbacik (M20).

20956168934_7b802444a0_o 21390836580_098ab9693b_k 21390983768_2dfb3f5c30_k

Dzień później odbył się bieg sztafetowy, podczas którego Wawel wyróżniał się na tle innych klubów. Zdobyliśmy aż 5 medali! W kategorii juniorów młodszych (KM16) nasz klub rozgromił konkurencję, ponieważ zdobyliśmy 2 złote medale! Na pierwszym stopniu wśród dziewcząt stanęły: Marta Listek, Maja Garbacik i Ada Biederman, a wśród chłopców skład zwycięskiej sztafety to: Jurek Stanek, Kuba Kijak oraz Kacper Kuca. W kategorii męskich 18 po emocjonującej rywalizacji na 2 stopniu podium stanęli: Jasiek Baran, Michał Topór i Marcin Biederman. Sztafeta w składzie: Barbara Bączek-Motała, Kati Kamieniecka i Daniela Cepova zajęła 1 miejsce w kategorii damskiej elity. Brązowy medal zdobyła również sztafeta w składzie: Przemysław Czapla, Tomasz Czapla oraz Paweł Biederman. Miejsce bliskie podium (czwarte) zajęła sztafeta w składnie: Michał Garbacik, Edward Smelik i Radek Nozka (kategoria M21E), a piąte miejsce w kategorii K18 zdobyły Kasia Bugaj, Milena Ludwig oraz Basia Wziętek.

21391251120_24a2d9dbcd_k 21391289250_baf4890325_k 21391293000_90c44fd94a_k

21553168156_5eeefdf8df_k 21568009302_b826410448_k IMG_1633 IMG_1656

Gratulacje dla wszystkich medalistów i nie tylko, ponieważ byliśmy zauważalni zarówno jako biegacze jaki i świetni kibice! Teraz szykujemy się na nocne oraz sztafety sprinterskie i  po raz kolejny postaramy się udowodnić, że WAWEL TO JEST POTĘGA!