Mistrzostwa Polski – Ultralong

Wczoraj (tj. 12.04.2015) braliśmy udział w Mistrzostwach Polski w biegu długodystansowym. Były to pierwsze ogólnopolskie zawody, które odbyły się po przerwie zimowej. Po długich przygotowaniach ( dla niektórych trochę krótszych 🙂 ) oraz wielu analizach byliśmy gotowi stanąć do rywalizacji i walczyć o najwyższe lokaty.

IMG_6451

Pogoda podczas biegu była sprzyjająca, więc biegło nam się bardzo przyjemnie. Wymagające technicznie tereny Sztutowa nie były nam straszne! Miło nam ogłosić, że:

Wawel zdobył aż 8 medali!

hjuyt

Na najwyższym stopniu podium uplasowała się Paulina Faron (K21), a także Kacper Kuca (M16). Drugie miejsce zajęła Lila Etterle-Biederman (K40), Ada Biederman (K16) oraz Michał Garbacik (M20). Brązowy medal zdobyła Barbara Bączek-Motała (K21), Maja Garbacik (K16) i Michał Krzysztyński (M16). Tuż za podium stanął Marek Skorupa. Na 5 miejscu rywalizacje zakończyli: Basia Wziętek, Teresa Bugaj, Piotr Niessner i Marcin Biederman. Siódme miejsce zajął Paweł Biederman, a także Józef Forystek. Ula Janik i Kuba Kijak uplasowali się na 10 miejscu. Marta Listek była 12, Michał Topór 13, a Gosia Wicha 15. Jasiek Baran mimo skręconej kostki pokazał czym jest walka, a Kasia Bugaj wygrała sama z sobą. Sławek Cygler mimo, że nie był faworytem dzielnie bronił naszego honoru w kategorii męskiej elity. 🙂

IMG_6261 IMG_6325 IMG_6355

Bardzo dziękujemy trenerom za plany treningowe, poświęcony nam czas oraz wielkie wsparcie.

Do domu wróciliśmy szczęśliwi, ale bardzo zmęczeni. Teraz szykujemy się na kolejne Mistrzostwa Polski, które odbędą się pod koniec maja w Krakowie. 🙂