Po EYOC-u i JWOC-u

Napisane sobota, Lipiec 22, 2017 o godzinie 12:07 PM w kategorii: Bez kategorii. Napisał M.Garbacik

Okres letni w biegu na orientację zawsze jest związany z najważniejszymi imprezami międzynarodowymi. Nie inaczej było tym razem. W Mistrzostwach Europy Juniorów wzięło udział czterech naszych zawodników: Ada Biederman, Majka Garbacik, Michał Krzysztyński oraz Kacper Kuca. (A na dokładkę drugi trener, fizjoterapeuta.)  Najwyżej na sprincie wypadła Majka – 28. miejsce w W18, Ada była 42., Michał 80., a Kacper niestety nie zdecydował się wystartować. Na klasyku dobre biegi zaliczyli Ada i Kacper (kolejno 20. i 21. miejsca), Maja była 58. a Michał 69.. 10. miejsce zajęła sztafeta W18, w której składzie biegła Adrianna. Dla naszych zawodników z pewnością była to dobra lekcja doświadczenia i pokory. Trzymamy kciuki za owocne przygotowania do drugiej części sezonu. Duże gratulacje dla Piotrka Rzeńcy (złoty medalista ze sprintu), Agnieszki Cych (brąz na klasyku) i Zuzi Morawskie, która pokazała sportową postawę i mimo dalekiej pozycji, walczyła na sztafetach do końca, uzyskując drugi czas na swojej zmianie.

EYOC

W tym roku mieliśmy swoich reprezentantów również na JWOC-u (i to aż trzech). Po finlandzkich lasach biegali trzej panowie: Marcin Biederman, Jan Baran i Kacper Kuca. Jeśli chodzi o pozytywne akcenty to należy wymienić dobry bieg Marcina w eliminacjach middla i niezły Jaśka na pierwszej zmianie sztafet. Gratulacje od naszej sekcji dla Zuzanny Wańczyk – ósma na klasyku i Fryderyka Pryjmy – trzynasty na middlu.

JWOC

A już we wtorek rozpoczynają się zmagania w biegu na orientację na World Games (Światowe Igrzyska Sportowe we Wrocławiu). Nasz kraj reprezentować będą: Weronika Cych, Ola Hornik, Bartosz Pawlak i Piotrek Parfianowicz. Trzymamy kciuki!

World Games

Skomentuj