Sukcesy na PN

Nasi najmłodsi zawodnicy w ten weekend brali udział w najważniejszych zawodach w sezonie. W niewielkim składzie pojechali na Puchar Najmłodszych, który w tym roku odbył się w Garczynie. Pierwszy bieg (sprint) przyniósł naszym zawodnikom 4 medale: złoto – Pola Niessner (K10) i Hania Królikiewicz (K11), srebro Mateusz Żesławski (M12) i brąz Paweł Wójcik (M11). Niektórzy otarli się o medal stojąc tuż obok podium: 4 miejsce Przemek Tarnowski (M10), 5 miejsce Tosia Słońska (K10), 6 miejsce Zosia Słońska (K14) i Janek Salwiński (M13). Świetnie zaprezentował się też Jeremi Królikiewicz zajmując 2 miejsce w kategorii M10N. Po pierwszym dniu Wawel był na pierwszym miejscu w klasyfikacji klubowej!

13501853_499551236901064_6421134395228359777_n

W drugim dniu odbył się bieg klasyczny. Wszyscy walczyli dzielnie, a na najwyższych miejscach uplasowali się: 4 miejsce Pola Niessner (K10) i Mateusz Żesławski (M12), 5 miejsce Tosia Słońska (K10) i Hania Królikiewicz (K11), 6 miejsce Janek Salwiński (M13).

13419094_499551293567725_3797133479696819118_n

W niedzielę  rozgrywany był bieg sztafetowy. Nasze gwiazdy z K10 (Julka, Tosia i Pola) zajęły pierwsze miejsce. W tym dniu zgarnęliśmy jeszcze dwa brązowe medale: M10 (Jeremi, Zuzia i Przemek) oraz w K14 (Oliwia, Natalia i Zosia). O podium otarła się sztafeta M12 (Hania, Paweł i Mateusz) zajmując 5 miejsce.

13482930_10210276228370511_1678898367866981710_o

W klasyfikacji klubowej Wawel zajął 3 miejsce. Znowu jesteśmy na podum w klasyfikacji ogólnej! Łącznie z medalami wraca 11 osób! Wszystkim gratulujemy!