Wawel na Węgrzech

W ubiegły weekend zawodnicy naszej sekcji na zakończenie sezonu wzmocnili zespoły naszych kolegów z Węgier. W ten sposób ekipa Salgotarjan zdobyła pięć medali.

12181933_826974944066834_1923145528_n

Pierwszego dnia odbył się bieg ze startu indywidualnego. O zwycięstwie zespołu decydowała suma czasów trzech zawodników, a w przypadku elity czterech. Z trudnym fizycznie, krasowym terenem najlepiej poradziły sobie juniorki z N20 (złoty medal), i weteranki (brązowy medal). Dla Ady i Lili Biederman były to już drugie medale w tym sezonie na Mistrzostwach Węgier. Na uwagę zasługuje dobra postawa Jurka Stanka. Czternastolatek bardzo dobrze pobiegał na trasie kategorii F18.

12180048_838876516210286_1967271218_n

W niedzielę rywalizowaliśmy w biegu drużynowym. Zawody odbywały się formie score-lauf, dodatkowo każdy zawodnik, musiał zaliczyć część punktów w odpowiedniej kolejności. O zwycięstwie oprócz przygotowania fizycznego i technicznego decydowała również odpowiednio dobrana taktyka. W ten sposób po dobrym podzieleniu punktów, dość niespodziewanie zwyciężyły weteranki z N125, z kolei dziewczyny z N20 tym razem stanęły na trzecim stopniu podium, tracąc do złota niewiele ponad minutę. W ten sposób mama z córką zamieniły się miejscami na podium. Dodatkowo, dzięki świetnemu biegowi Marcina i lepszej niż dzień wcześniej postawie jego kolegów z zespołu, zawodnicy z kategorii F20 zdobyli srebrny medal!

12178072_838876652876939_675156589_n

Trener Paweł jak zwykle zawiózł wszystkich bezpiecznie do domu, nawet zdążyliśmy na wybory.  Z zawodów wróciliśmy zadowoleni, choć bardzo zmęczeni – ja przez dwa dni zrobiłem po węgierskich górach na mapie ponad 27 kilometrów : )

12177936_826974657400196_1422147996_n

Chcielibyśmy podziękować za wspaniałą gościnę naszym węgierskim kolegom klubowym. Jak zwykle doskonale zadbali o wszystko. Do zobaczenia w przyszłym sezonie!