O nas


Nasza sekcja powstała w 1980 roku – mamy za sobą już czterdziestoletni jubileusz. Przez ten okres święciliśmy wiele sukcesów sportowych na arenie Polski i Świata. Do najbardziej spektakularnych sukcesów trzeba zaliczyć:

  1. złoty medal dla Barbary Bączek na Mistrzostwach Świata Juniorów w 1992 r. w Finlandii w biegu krótkim,
  2. złoty medal dla Barbary Bączek na Mistrzostwach Świata Juniorów w 1992 r. w Finlandii w biegu klasycznym,
  3. brązowy medal dla Filipa Mazurka na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2004 r. w Austrii w biegu klasycznym,
  4. złoty medal w drużynie w składzie: Paulina Faron, Daria Lajn, Marlena Wieleba i Hania Wiśniewska na Światowych Igrzyskach CISM w 2012 r. w Brazylii,
  5. brązowy medal dla Marcina Biedermana i Kacpra Kucy na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2016 r. w Polsce w biegu sztafetowym,
  6. brązowy medal dla Julii Biskupskiej, Jaśminy Olejnik i Antoniny Słońskiej na Mistrzostwach Europy Juniorów w 2023 r. w Bułgarii w biegu sztafetowym.

W naszej sekcji dorasta już drugie pokolenie zawodników. Wielu z pośród naszych zawodników to dzieci pierwszego pokolenia – co jest chyba najlepszą rekomendacją dla naszego sportu. Jesteśmy jak duża, sportowa rodzina! Sekcja Orientacji Sportowej WKS WAWEL  – to zarówno weterani, seniorzy, juniorzy i młodzicy. Każdy jest ważny – każdy ma swoje cele i zadania do zrealizowania, zarówno sportowe jak i społeczne.

Drzwi do naszej sekcji są szeroko otwarte – zapraszamy wszystkich chętnych do wspaniałej przygody jaką jest Orientacja Sportowa!

Dodaj komentarz