„Kto mistrzem jest? Kto mistrzem jest? Oczywiście nasz WKS!”

W ubiegłą sobotę i niedzielę (tj. 17-18.10.2015) zawodnicy naszej sekcji brali udział Mistrzostwach Polski  (tym razem w biegu nocnym oraz w sztafetach sprinterskich). Dla większości z nas były to ostatnie zawody w tym roku i z przyjemnością można stwierdzić, że zakończyły się one dla nas dużym sukcesem.

0

W biegu nocnym na najwyższym stopniu podium w kategorii M18 stanął Marcin Biederman (któremu udało się rozgromić konkurencję). Pierwsze miejsce w kategorii M16 zdobył również Kacper Kuca. Wśród juniorek młodszych srebrny krążek powędrował do Mai Garbacik, a na trzecim stopniu podium stanęła Adrianna Biederman. Tuż za podium uplasowała się Barbara Wziętek (K18). Na 5 miejscu rywalizację zakończył Michał Garbacik (M20), Tomasz Czapla (M35) oraz Przemysław Czapla (M40). Dyplom za 6 miejsce powędrował do Kuby Kijaka (M16), a także Michała Topora (M18). Warto również dodać, że Jurek Stanek (M16), Paweł Biederman (M40) i Marek Słoński (M45) zdobyli 7 miejsca w swoich kategoriach. Gratulacje należą się wszystkim, którym udało się ukończyć bieg, a w szczególności zawodnikom z kategorii KM14 czyli: Zosi Słońskiej, Madzi Topór, Natalii Wójcik, Jurkowi Stankowi oraz Grzesiowi Baranowi.

1 2

3 4 5 6

8 7

W niedzielę odbył się sztafetowy bieg sprinterski, podczas którego zdecydowanie  nie zabrakło emocji! W kategorii S18 na pierwszym stopniu podium uplasowała się sztafeta w składzie: Maja Garbacik, Kacper Kuca, Marcin Biederman oraz Ada Biederman. Srebrny medal (również w tej kategorii) powędrował do: Marty Listek, Michała Krzysztyńskiego, Jaśka Barana i Basi Wziętek.

22366060866_5d5ef14a19_z 22378972202_3ea1795d52_z 22392105775_0839ee907d_z

1322205270269_81a3b6fe04_z15

Na koniec warto również dodać, że Kacper Kuca jest pierwszym w historii zawodnikiem, który zdobył aż 7 złotych medali Mistrzostw Polski w jednym sezonie!

18 19

tabelka

Szczere gratulacje dla wszystkich zawodników oraz ogromne podziękowania dla Trenerów za przygotowanie nas do tych zawodów. Teraz przyszła pora na zasłużony odpoczynek, ale obiecujemy, że po okresie roztrenowania z powrotem wrócimy do sumiennego trenowania. Przed nami kolejne cele – już w czerwcu Mistrzostwa Europy Juniorów w Polsce. Będzie się działo!