Mistrzostwa Polski

W dniach 17-18.09.2016 sekcja biegu na orientację WKS Wawel Kraków w liczbie prawie 40 osób, dzielnie walczyła o medale Mistrzostw Polski i Mistrzostw Polski Masters w biegu klasycznym oraz sztafetowym na bardzo trudnych technicznie i fizycznie trasach w lubelskich lasach w okolicach miejscowości Batorz. W sobotę pomimo bardzo wymagających tras, zawodniczki i zawodnicy sekcji zdobyli w biegu klasycznym 6 medali (po 2 w każdym kolorze) w MP oraz 2 brązowe w MPM.

wyniki klasyk

W niedzielnym biegu sztafetowym 11 naszych zespołów wykazało się prawdziwą wolą walki do samego końca a kilka z nich zdobyło zasłużone medale: w MP 2 złote (K16 i M18), 1 brązowy (K18) oraz w MPM – 2 brązowe (K105 i M105). Należy również docenić 4. miejsca sztafet M16 oraz M21 oraz 6. miejsce sztafety M140.

wyniki sztafety

Wszyscy zgodnie stwierdzili, że zielonogórski czempionat nie był aż tak udany jak zmagania w Batorzu i Otroczu. Mimo to wróciliśmy z workiem medali. Na biegu nocnym zdobyliśmy 5 medali wśród juniorów (M.Biederman, A.Biederman, K.Kuca, M.Krzysztyński, M.Skorupa) i 3 medale wśród weteranów (M.Topór, L.Etterle-Biederman i P.Moszkowicz). Na szczególną zasługuje brązowy medal Moniki Topór, która zostawiła w polu znacznie bardziej doświadczone rywalki oraz pierwsze, historyczne złoto Lilianny Etterle-Biederman. Bardzo cieszy nas też powrót do wysokiej formy Michała Krzysztyńskiego – srebro.

wyniki nocny

Na biegu średnim nasze żniwa medalowe nie były tak obfite. W K16 srebro zdobyła Adrianna Biederman, w M16 Michał Krzysztyński, a w M18 swoje pierwsze indywidualne złoto w tym sezonie zdobył Marcin Biederman. Wielkie brawa!