Przed nami CEYOC – komunikat dla członków sekcji

Przed nami CEYOC – komunikat dla członków sekcji

Przed nami CEYOC (Puchar Europy Środkowej Juniorów w Biegu na Orientację). Zawody te zostaną zorganizowane 1-3.04.2022 przez naszą sekcję. W ramach CEYOC przeprowadzony zostanie bieg sprinterski (Olkusz) a także bieg średniodystansowy i sztafetowy (Ogrodzieniec). W trakcie głównego przedsięwzięcia, rozegrane zostaną zawody towarzyszące wchodzące w skład Centralnego Terminarza Zawodów – Wawel Spring Cup dla pozostałych kategorii wiekowych.

Zawody te dla nas będą szczególnie ważne, ponieważ

– są pierwszym startem docelowym dla naszej grupy wyczynowej juniorów. Zawodnicy będą mieli okazji zmierzyć się z reprezentantami innych krajów, a także uczestniczyć w eliminacjach do docelowych imprez mistrzowskich – EYOC oraz JWOC.

– będą dla nas ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. W zawodach weźmie udział ponad 500 osób (spodziewamy się więcej, ale łączną liczbę poznamy na koniec tygodnia). Nie co dzień gościmy również na naszych zawodach reprezentacje poszczególnych krajów.

W związku z powyższym, chcielibyśmy uporządkować pewne kwestie i prosić Was o pomoc w organizacji:

1. Pomoc przy organizacji

Serdeczna prośba do rodziców, weteranów a także zawodników KM14 o włączenie się w proces organizacji zawodów. Tym razem nasi zawodnicy z KM16-20 nie będą organizować biegu, ten czas będzie dla nich niezmiernie istotny pod względem sportowym. Pomoc przy zawodach nie wyklucza możliwości biegania, dlatego tym bardziej zachęcamy do wzięcia udziału w zbliżającym się przedsięwzięciu. (kontakt – zawody@wawelcup.pl)

2. System zgłoszeń na zawody

– Zgłoszenia dla zawodników kategorii CEYOC a także kategorii eliminacyjnych KM20 dokonują trenerzy poszczególnych zawodników.

– Weterani i seniorzy na zawody zgłaszają się sami.

– Zgłoszenia dla zawodników kategorii do KM14 dokonują rodzice. Z uwagi na dużą liczbę obowiązków organizacyjnych, nie będziemy w stanie zapewnić opieki dla Waszych pociech. Mimo to serdecznie zachęcamy do udziału w zawodach. Trasy, mapy oraz wysoka frekwencja, gwarantują doskonałą możliwość sprawdzenia swojej formy.

– Rodziców zachęcamy do udziału w kategoriach popularyzacyjnych OPEN Long oraz OPEN Short.

Zgłoszenia na Spring Cup dokonujemy przez formularz na stronie Harpersoft – tutaj 

Wszystkim startującym i organizatorom życzymy powodzenia!

WIęcej szczegółów na stronie internetowej – wawelcup.pl

Dodaj komentarz

Post navigation