Warszawska Mila i Grand Prix Mazowsza

Intensywną Majówkę w okolicach Warszawy rozpoczęliśmy od Warszawskiej Mili – dwóch biegów średniodystansowym. Na zawodach nie zabrakło Czesława Niemena, szybkich tras i szlifowania umiejętności biegania na kierunek – tego nad czym szczególnie musimy pracować przed Pucharem Najmłodszych. Organizatorzy zadbali również o honorowe upamiętnienie pani Heleny Zielczyńskiej, dziękujemy im za przygotowanie ciekawych zawodów i pozytywną atmosferę.

Nasi zawodnicy znacznie lepiej wypadli drugiego dnia, a na podium po całych zawodach stanęli Maja Lamparska i Natalia Kurtycz (K14) oraz wracający do biegania po długiej przerwie Michał Garbacik (M21B).

wyniki

Od wtorku przyszła kolej na Grand Prix Mazowsza – sprint w terenie OOM2011 (niektórzy dobrze go pamiętają), klasyk dla elity na 100 punktów oraz wymagający middle w Dolinie Wkry.

W klasyfikacji generalnej, po trzech dniach zwyciężyły niezawodne Pola Niessner (K12) i Paulina Cygler (K21A), drugie miejsce zajęła Teresa Bugaj (K50), a na trzecim miejscu stanął Piotr Niessner (M55). Warte odnotowania są etapowe podia Mai Lamparskiej, Marty Michno i Moniki Topór, świetny bieg na trzecim etapie Przemka Tarnowskiego – IV miejsce oraz udany debiut na tak dużych zawodach Magdy Błyskosz. To była udana Majówka! Wszystkim zawodnikom gratulujemy wyników, a pani Iwonie Lamparskiej dziękujemy za pomoc w opiece nad dzieciakami. Do zobaczenia na kolejnych zawodach 😉