WKS Wawel liderem po pierwszej rundzie KMP!

Za nami pierwsza runda Klubowych Mistrzostw Polski. Zawody odbyły się w trudnym, poprzecinanym głębokimi jarami terenie. Do Otrocza udaliśmy się liczną ekipą, po raz pierwszy od wielu lat autokarem Zmagania rozpoczęliśmy od biegu sztafetowego. Zdobyliśmy wiele medalowych pozycji (I miejsce K12, K18; II miejsce K21, M12, M18 III miejsce K105, M14, M21, M105). Na szczególne uznanie zasługuje bieg trenerki Ani, która w starciu z młodszymi zawodniczkami, uzyskała najlepszy czas na drugiej zmianie w kategorii K21!

Drugi dzień to bieg klasyczny i bardzo dobra postawa naszych juniorów i młodzików – I miejsce Maja Garbacik, Marcin Biederman, Michał Krzysztyński, III miejsce – Paweł Wójcik Kacper Kuca i Magdalena Topór. Bardzo dobrą piątą pozycję w K16 uzyskała Natalia Wójcik. Z kolei dziewczyny z K12 omal nie opanowały całego podium (I – miejsce Pola, II miejsce – Antosia, IV – miejsce Jaśmina). Szczególne uznanie dla wszystkich weteranów, w tym dla zwyciężczyni K50 Teresy Bugaj i najlepszego w M70 Stanisława Kruczka!

Trzeciego dnia na dość prostym sprincie znów z bardzo dobrej strony pokazali się Marcin Biederman, Michał Krzysztyński i Maja Garbacik. Tuż za podium zmagania ukończyli Ada Biederman i Kacper Kuca. Świetne drugie miejsce w K21 zdobyła Paulina Cygler. Pierwsze miejsce zajęła niezawodna Pola Niessner w K12 oraz jest tata Piotr w M55. To był udany, słoneczny dzień! Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w pierwszej rundzie KMP i za prawdziwy team sprit jaki towarzyszył nam przez cały weekend. Czas na mobilizację na Rzeszów i będzie się działo 😉