Wakacyjne starty!

Napisane wtorek, Sierpień 14, 2018 o godzinie 12:08 PM w kategorii: Bez kategorii. Napisał M.Garbacik

Miesiące letnie mijają nam pod znakiem… oczywiście biegu na orientację! Kilka zdań o tym gdzie i z jakim powodzeniem nasi startowali w lipcu i w sierpniu!

-> 37. Wawel Cup to dla nas oczywiście głównie wydarzenie organizacyjne. Niektórzy zawodnicy naszej sekcji mogli jednak wziąć udział w sportowej części wydarzenia. W kobiecej elicie w całych zawodach, jak i w Rocky Sprint zwyciężyła Paulina Cygler. Na szczególne uznanie zasługuje wyczyn Bogusi Słońskiej, która poza poprowadzeniem biura zawodów, znalazła sobie tyle sił, by zająć drugie miejsce w W40-49S! Ponadto na podium uplasowali się Stanisław Kruczek (M70), Jaśmina Olejnik i Julia Biskupska (obie W10) oraz Pola Niessner i Antonina Słońska (obie W12). Trzy etapowe zwycięstwa w M21S zaliczył Tomas Tichy, na drugim etapie najlepsza okazała się, przygotowująca się do JWOCA, Maja Garbacik (W18). Na handicapie najlepszy czas w W12-14B uzyskała Magdalena Błyskosz. Gratulujemy!

wyniki

-> Kolejnym miłym akcentem tych wakacji było zwycięstwo Antosi Słońskiej na OOcup. Pierwsze miejsce w ponad czterdziestoosobowej stawce – chapeau bas! Ponadto nasz klub dzielnie reprezentowali Zosia Słońska, Magda Topór, Włodzimierz Dyzio i Marek Słoński.

strona zawodów

-> Limanowa Cup to jak zwykle spora dawka gór i jarów – trudne fizycznie bieganie. Tym razem dodatkowe trudności zawodnikom sprawiała temperatura. Na podium znaleźli się najtwardsi: I miejsce – Pola Niessner K14, Adrianna Biederman K18, Monika Topór K45, Piotr Niessner M55; II miejsce – Julia Moszkowicz K10, Małgorzata Wicha K21E, Teresa Bugaj K50, Tomas Tichy M21S, Paweł Moszkowicz M35, Stanisław Kruczek M70; III miejsce Bogusia Słońska K40, Iwona Lamparska K45 [tym razem w innych barwach ;)] i Michał Topór M20. Po dwa etapowe zwycięstwa zanotowali jeszcze Marcin Biederman i Lilianna Etterle-Biederman. Gratulujemy!

wyniki

-> Podczas dwóch startów dwa miejsca na podium w Latvia O-week zajął Michał Garbacik. Duże zawody, ciekawe tereny i atmosfera WOCa z pewnością mogą pomóc w dostarczeniu nowych pomysłów i inspiracji!

strona zawodów

Nazajutrz relacja z Grand Prix Polonia, tymczasem rozpoczynamy obóz letni, w trakcie którego nasi zawodnicy wezmą udział w kolejnych dwóch trzydniówkach. Będzie się działo!

Skomentuj